OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

Clea´NS-zbavme sa parazitov

Parazity - základné informácie

Slovo parazit pochádza z gréčtiny a znamená cudzopasník ,príživník , teda organizmus ktorý ku svojmu životu využíva iný organizmus, odoberá mu živiny  škodí mu. Jeho životným cieľom je pohodlne a nepozorovane užívať života v inom organizme, napríklad ľudskom. Paraziti sa živia  telesnými šťavami, tkanivami alebo potravou z tráviaceho traktu človeka. Aby mohol existovať a rozmnožovať sa, žije na náš úkor tým, že z nás odčerpáva živiny a energiu. Niektoré parazity sa živia stravou, ktorú jeme, iné nám sajú krv alebo požierajú tkanivá. Samozrejme, že aj produkujú svoj odpad. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) zaraďuje parazity medzi jednu zo šiestich najnebezpečnejších príčin ľudských chorôb. Sú zodpovedné za mnohé zažívacie a iné zdravotné problémy, ktorú postihujú ľudí. Parazity dokonca zapríčiňujú väčší počet ochorení než rakovina, ktorá sa považuje za globálne najvážnejšiu smrteľnú chorobu.

Najväčšou životnou úlohou parazita je pevne sa držať svojho hostiteľa. Preto sa im najviac vyvinuli rôzne úchytné orgány – lepkavé nôžky, obrovský ústny otvor, špeciálne prívesky, háčiky, pazúriky, silné prísavky a iné. Majú mocné chemické zbrane . Sliny a tráviace šťavy rôznych krvilačných parazitov obsahujú silné antikoagulanty (látky zabraňujúce zrážaniu krvi), iné vylučujú enzýmy ničiace väzivá hostiteľových orgánov. Črevný paraziti majú silné protienzímové vlastnosti, ktoré im umožnujú prežiť v tele hostiteľa a ubrániť sa pred mocou jeho tráviacich štiav. Paraziti majú veľmi vysokú plodnosť . Napríklad hlístovce nakladú za deň až 25 000 vajíčok, motorice črevné do 48 000 vajíčok a škrkavky dokonca 200 000 vajíčok! Dospelý jedinec pásomnice bezbrannej nakladie až 4 900 000 za deň a 440 000 000 vajíčok za rok.

Podľa najnovších epidemiologických štúdií, ktoré prekvapili aj odborníkov, sa dá predpokladať, že parazity nosíme v tele takmer všetci - 85 až 90 % obyvateľstva . A to bez rozdielov pohlavia, zdravotného stavu, bez ohľadu na hospodárske či geografické hranice.

Nie sú to len takzvané červy - hlísty, ako si to mnohí predstavujeme na základe toho, čo si pamätáme z hodín prírodopisu. Väčšina z nich sú mikroskopické organizmy . Môžu sa vyskytovať a žiť takmer v každej časti tela, teda nielen v črevách ale aj v pľúcach, pečeni, v žalúdku, žlčovodoch, mozgu, krvi, koži, dokonca aj v očiach! A to i viac rozličných druhov naraz. Často však parazity putujú v organizme a sú schopné zahniezdiť sa aj do kĺbov a svalov, čo sa prejavuje ich bolesťou, ktorá sa potom mylne prisudzuje napríklad zápalu kĺbu (artritíde).

Predpokladá sa, že parazitov je zhruba 1000 druhov , mnohé nie sú dostatočne zmapované a nemajú ani mená. Klasická medicína má testy len na cca 50 druhov parazitov ! A to ešte s 20% pravdepodobnosťou, že sa niečo vo vzorke stolice objaví, pretože väčšina parazitov sa aktívne rozmnožuje a vypúšťa vajíčka len v určitom období. To znamená že pravdepodobnosť že u nás nájde lekár klasickými postupmi nejakého parazita sa blíži k 1% !!!

Príznaky parazitov v organizme:

·         vyrážky

·         malé vredy

·         Hrubá koža

·         pehy

·         rôzne škvrny na koži

·         príliš skoré vrásky na tvári

·         predčasná plešatosť

·         praskliny na pätách

·         štiepivosť a lámavosť nechtov

Toto všetko vypovedá o tom, že tráviaci trakt človeka je niečím nakazený.

 

Symptómy prítomnosti parazitov

 

Zápcha: Niektoré červy sú vďaka svojmu tvaru či veľkosti schopné fyzicky znepriechodňovať črevá, čím spôsobujú sťažené a zriedkavé vyprázdňovanie stolice.

Hnačka: Určité parazity produkujú a uvoľňujú určité látky (prostaglandíny) do organizmu človeka, od ktorých sa stolica stáva často vodová.

Plynnatosť, kŕče v bruchu: Parazity  žijúce v hornej časti tenkého čreva môžu spôsobovať zápaly a poškodenia sliznice, následkom čoho vznikajú vetry a nadúvanie. To môže byť iba umocnené konzumáciou niektorej zeleniny, napr. fazule. Ak má niekto časté a dlho trvajúce problémy s nadúvaním, to je jeden z najistejších znakov prítomnosti votrelcov.

Syndróm dráždivého čreva: Parazity môžu dráždiť vnútornú stenu čreva, ktorá sa následne zapáli a nie je schopná dostatočne vstrebať živiny, hlavne tuky, ktoré sa objavia v stolici.

Dráždivý suchý kašeľ:  niektoré druhy parazitov počas svojho cyklu migrujú do pľúc – vtedy spôsobujú dráždivý kašel. Takýto kašeľ býva sporadický – opakovaný v určitých časových intervaloch.

Bolesti kĺbov a svalov: Niektoré druhy parazitov migrujú v organizme a sú schopné zahniezdiť sa do kĺbov a svalov. Keď toto nastane, objaví sa bolesť, ktorú lekári často prisudzujú zápalu kĺbu (artritíde).

Anémia – chudokrvnosť: Existujú druhy parazitov, ktoré sa zachytia na vnútornej stene čreva a odtiaľ odsávajú živiny. Keď je ich počet dosť veľký,  čo sa pre ich rýchle rozmnožovanie stáva čast,– môžu spôsobiť pre hostiteľa dosť značnú stratu krvi, živín a nedostatok železa a môže vzniknúť aj nebezpečná silná anémia.

Alergia: Parazity môžu prevŕtavať vnútornú ochrannú vrstvu čreva, a tak umožnia prienik veľkým, nestráveným molekulám. To stimuluje imunitný systém na zvýšenú produkciu eozinofilov, od čoho sa zapália jednotlivé tkanivá a vznikajú alergické a iné zápalové prejavy.

Ochorenia kože: Črevné parazity môžu spôsobovať urtiku, ekzémy a iné alergické  či svrbivé kožné ochorenia. Taktiež môžu vznikať hľuzy, rany a iné patologické zmeny.

Granulómy: Ide o nádorovité uzlíky, ktoré obklopujú uhynuté larvy alebo vajíčka parazita. Najčastejšie vznikajú v stene hrubého čreva a konečníka, ale nájdu sa aj v pľúcach, pečeni, pobrušnici, či maternici, lymfatickom systéme, podkoží atď.

Nervozita: Toxické látky, ktoré pochádzajú z výkalov parazitov – parazitárne toxíny, môžu dráždiť centrálnu nervovú sústavu. Podráždenosť a nervozitu často spôsobujú cudzopasníci, ktorí popretkávajú celý organizmus.

Poruchy spánku: Opakované budenie sa v noci, hlavne medzi 2. a 3. hodinou, keď sa pečeň snaží odstrániť z tela toxické látky, ktoré parazity vyprodukovali. Druhou príčinou môže byť svrbenie konečníka, čo je spôsobené tým, že určité červy kladú po nociach vajíčka na kožu okolia konečníka. Tento ich pohyb spôsobuje svrbenie. Samičky Mrle ľudskej, ktoré väčšinou žijú v dolnej časti hrubého čreva, často vychádzajú klásť vajíčka do okolia konečníka, čím vzniká 'typický svrbivý zadok'. Následné škrabanie sa môže rozšíriť vajíčka všade po posteli; pohybom posteľnej bielizne sa zas dostávajú do vzduchu a cez ústa späť do ľudského organizmu, kde dospievajú.

Škrípanie zubami: U infikovaných dospelých, ale hlavne spiacich detí sa často pozoruje škrípanie zubami.

Chronická únava: Medzi príznaky chronickej únavy patrí únava, chrípkovité príznaky, skľúčenosť, nedostatočná koncentračná schopnosť a zlá pamäť. Parazity spôsobujú tieto fyzické, psychické a emocionálne problémy tým, že oberajú organizmus a potrebné živiny a následkom ich nedostatku organizmus nevie primerane fungovať.

Poruchy imunitného systému: Parazity znižujú výkonnosť imunitného systému tým, že zabraňujú vylučovaniu imunoglobulínu A (IgA). Ich prítomnosť trvalo udržiava v činnosti obranné mechanizmy, ktoré sa na dlhý pohotovostný stav časom vyčerpajú. Týmto sa organizmus stáva bezbranným voči bakteriálnym, či vírusovým nákazám.

Okrem týchto príznakov sú časté aj: priberanie na váhe, zvýšený pocit hladu, chudnutie, zlá chuť v ústach, zlý dych, bolesť okolo pupka, zrýchlený pulz, zahmlievanie pred očami hlavne pri predklone a vstávaní, svrbenie nosa, či ucha, slinenie počas spánku, astma, cukrovka, epilepsia, vyrážky, migrény, dokonca aj dvaja najväčší vrahovia – ochorenie srdca a rakovina.

U žien:

·         biely výtok

·         zápal obličiek

·         zápal vaječníkov

·         nepravidelná menštruácia

·         celkové vyčerpanie

·         fibróza

·         zápaly nadobličiek

·         zápaly močového mechúra

·         zápal obličiek

Väčšina odborníkov je zdržanlivá a zatiaľ hovorí iba o možnom vzťahu medzi hromadnými ochoreniami a parazitmi. Ale existujú aj takí lekári, ako napríklad Dr. Hulda Clark, Ph.D, ktorá vo svojej knihe „Liek na každú rakovinu“ dokazuje, že určitý druh rakoviny môže spôsobovať  jeden parazit (Fasciolopsis buski). Ak sa pacient zbaví tohto parazita, nádor zmizne.

Máme pre Vás riešenie:


Clea'NS –zbavme sa parazitov prírodnou formou



Pre koho je Clea'NS vhodný? 
V ľudskom tele sa nachádza mnoho rozmanitých parazitov, ktoré môžu spôsobovať vážne zdravotné problémy. Clea'NS je vhodný pre všetkých, ktorí chcú detoxikovať svoj organizmus, napr. na začiatku zahájenia správnej životosprávy, či len tak preventívne. 

Clea'NS obsahuje účinnú kombináciu štyroch látok, najmä extrakt z kôry magnólie lekárskej, enzým - proteázu z Aspergillus oryzae, extrakt čierneho korenia a vitamín A: 
- extrakt z kôry magnólie lekárskej výrazne ovplyvňuje funkciu črevného traktu v zmysle pravidelnosti vyprázdňovania 
- vďaka enzýmu - proteáze z Aspergillus oryzae dochádza v tráviacom ústrojenstve k správnemu štiepeniu bielkovín 
- extrakt čierneho korenia pôsobí nielen ako inhibítor enzýmov, ale má taktiež pozitívny vplyv na činnosť nervovej sústavy 
- vitamín A výrazne prispieva k udržaniu optimálneho stavu slizníc vrátane črevného traktu 



Vďaka unikátnej technológii viacvrstvového poťahovania a využitia vhodných inhibítorov ide o prevratný výrobok v oblasti výživových doplnkov tohto typu. 
Všetky produkty ESSENS Home Pharmacy sú vyvinuté a vyrábané pod farmaceutickým dohľadom v Českej republike, a to za plnenia prísnych pravidiel a noriem. 
Účinné látky sú získavané výhradne z prírodných zdrojov bez použitia surovín pripravených chemickou cestou. 
Výrobky neobsahujú cukor, lepok ani laktózu a nie sú testované na zvieratách.

 

Zdroj: Čiastočne prevzaté z knihy Gennadija Malachovova - Jak se zbavit parazitů.